Katarzyna Panejko-Wanat

Jestem specjalistką psychoterapii uzależnień, członkinią Polskiego Towarzystwa Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, coachem, mediatorem i doradcą zawodowym. Mam ponad 15-letnie doświadczenie w pracy z szeroką pojętą tematyką uzależnień oraz wspieraniem rodziny w kryzysie. Mam doświadczenie w pracy zarówno w Ośrodku, jak i Poradni, zarówno z osobami dorosłymi, jak i młodzieżą oraz rodzinami. Zajmuję się również diagnozami sądowymi. Pracuję pod superwizją, pomimo dużego doświadczenia wciąż się uczę i rozwijam. Jestem ciekawa drugiego człowieka, staram się tworzyć bezpieczną przestrzeń bez ocen i poczucia winy. Dla mnie to klient jest ekspertem od własnego życia. Przyjmuję online i w gabinecie stacjonarnym. W szczególnych przypadkach jeżdżę na wizyty domowe. Wybrałam taki zawód, bo dla mnie każdy człowiek i jakość jego życia jest ważny. Tak, nawet jeśli się nie znamy Ty jesteś dla mnie ważny!

W czym mogę pomóc?
Przeprowadzam diagnozy uzależnienia, współuzależnienia używania problemowego alkoholu, innych substancji psychoaktywnych i uzależnień behawioralnych (w tym od nowych technologii)
Prowadzę (psycho)terapię dla dorosłych i młodzieży:
-uzależnień,
-zaburzeń odżywiania,
-DDA, DDD,
-agresji i przemocy
-par, małżeńską
-niedostosowania społecznego dzieci młodzieży

Mediacje w sytuacji rozwodu i nie tylko 🙂
Coaching rodzicielski (zwłaszcza dla rodziców nastolatków)

Jak pracuję?
Pracuje w nurcie Terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach i/lub nurcie integracyjnym czyli łączącym różne podejścia. TSR to nurt o sprawdzonej i udowodnionej naukowo skuteczności. Skoncentrowany na możliwie szybkim osiąganiu przez klienta celów, a nie analizie problemów i deficytów. W TSR to klient jest ekspertem od swojego życia, potrzebuje tylko wsparcia. Terapia ta pomaga zobaczyć, czego się chce w życiu i/lub jak to chciane osiągnąć. W ramach nurtu integracyjnego łącze wspomniane TSR, dialog motywujący, podejście systemowe do rodziny, nurt humanistyczny i terapię poznawczo-behawioralną (z naciskiem na aspekt poznawczy). Prowadzę również mediacje, coaching i doradztwo zawodowe.

 
W celu umówienie wizyty proszę o kontakt pod nr: 603 692 929
Shopping Cart