Jak stworzyć własne karty coachingowe? Jedna zabawa wiele korzyści

Date

Karty: obrazkowe/zdjęciowe/coachingowe/rozwojowewe

Tak naprawdę nie ma znaczenia jakie masz karty – ważne, żebyś jakieś miała/miał, a jeżeli nie masz – możesz je samodzielnie przygotować. Lub zaprosić dzieci i młodzież, z którą pracujesz do stworzenia takiego własnego, niepowatzralnego zestawu kart coachingowych lub rozwojowych.

Jak stworzyć swój własny zestaw kart coachingowych? Pierwszy krok

Najważniejsze to zrobić pierwszy krok:).

Zastanów się, czy chcesz, żeby twoje karty były obrazkowe czy zdjęciowe.

Jeżeli zdecydowałeś się na stworzenie kart obrazkowych – przygotuj sobie odpowiednie materiały. Przydadzą się: kartki papieru (im brubsze tym karty będą trwalsze), kredki/flamastry/farby lub inne przybory w zależności od techniki jaką wybierzesz.

Jeżeli zdecydowałaś/łeś się na karty zdjęciowe to możesz skorzystać z prywatnych zdjęć, zaprosić siebie i innych do zrobienia takich zdjęć w celu stworzenia kart coachingowych lub skorzystać z jednego z portali. Wystarczy w googla zapytać o darmowe zdjęcia. Na potrzeby edukacyjne, niekomercyjne możesz z takich portali swobodnie korzystać.

Jak stworzyć swój własny zestaw kart coachingowych? Krok drugi

Warto zastanowić się nad tym, jaki ma być cel kart, które chcesz stworzyć, czyli: do jakich tematów będą przeznaczone, z jaką grupą wiekową będą pracować, co będziesz chciała/chciał dzięki nim uzyskać.

W zależności od odpowiedzi możesz albo zaproponować wykonanie dowolnych rysunków (lub samodzielnie możesz takie rysunki wykonać) albo narzucić konkretną tematykę: np. wszystko, co kojarzy się nam z domem, albo wszystko, co można połączyć ze szkołą, itd.

Podobna zasada obowiązuje przy wyborze fotografii. Najważniejszy jest cel oraz grupa docelowa. To są podstawowe pytania, na które potrzebujesz znać odpowiedź, by stworzyć własny zestaw kart coachingowych czy kart rozwojowych.

Zapewne zdążyłaś/łeś już zauważyć, że tworzenie kart samo w sobie jest już niezłą zabawą, ale i niezłym procesem: integrującycm grupę, pokazującym jakie role grupowe przyjmują nasi uczniowie, jak radzą sobie z komunikacją i emocjami. Czyli dzięki zabawie w tworzenie własnych kart coachingowych/kart rozwojowych możesz upiec dwie pieczenie na jednym ogniu:).

A jak używać kart cochingowych i kart rozwojowych?

Możesz skorzystać z licznych podpowiedzi na blogach, ale też z gotowej instrukcji do kart KTO TAM? (https://edumoce.pl/produkt/obrazkowe-karty-metaforyczne-kto-tam/, którą znajdziesz tutaj: https://ktotam.edu.pl/kto-tam-pomoce/

A jeżeli potrzebujesz dodatkowych inspiracji – zaglądaj na naszą facebookową grupę: https://www.facebook.com/groups/1293255677704347 , gdzie zawsze znajdziesz jakieś inspirujące i kreatywne podpowiedzi.

More
articles

Shopping Cart